Jestem przewodniczką, która pokazuje, jak spełnić marzenia o własnej, silnej marce modowej. Uczę projektantów i właścicieli firm odzieżowych, że budowanie marki to nie tylko projektowanie kolekcji. Ale również skuteczna strategia, określenie osobowości marki i jej sposobu na komunikowanie się ze światem.

Marketingiem i komunikacją zajmuję się od ośmiu lat.  Długo obserwowałam pracę wielu osób, które prowadzą własne marki. I zauważyłam, że często dobrze znają się na projektowaniu, konstrukcji i na całym procesie tworzenia kolekcji. Ale nie wiedzą, jak wypromować markę. Postanowiłam wykorzystać swój analityczny umysł oraz potrzebę dzielenia się wiedzą i wesprzeć początkujących projektantów. Zaoferować szkolenia w tym zakresie.

I tu zaczęły się schody. Mimo szczerych chęci, trudno mi było  wyobrazić sobie, że miałabym stanąć przed grupą i opowiedzieć o tym, czego nauczyłam się przez te lata. Długo walczyłam ze sobą. W końcu zdecydowałam się na wystąpienie. Przez kilka miesięcy czytałam książki eksperckie, sama  uczestniczyłam w szkoleniach i rozmawiałam z właścicielami marek modowych. Kiedy przyszedł ten dzień myślałam, że nie dam rady. „Czułam w ustach suchość wszystkich stepów” na samą myśl o prelekcji. Wiele mnie to kosztowało, żeby przełamać swój strach i wystąpić przed grupą. Jednak udało się. Seminarium okazało się sukcesem.

Dzięki wytrwałej pracy nie mam dziś problemu z wystąpieniami publicznymi. Często jednak przypominam sobie ten moment, w którym musiałam stoczyć walkę ze swoim największym przeciwnikiem – z samą sobą. Od tamtej pory przeprowadziłam kilkanaście szkoleń stacjonarnych i internetowych oraz wiele  konsultacji. Stworzyłam też swój pierwszy kurs on-line „Jak wypromować markę modową?”. I planuję kolejne, które ułatwią firmom odzieżowym komunikację w mediach społecznościowych oraz pomogą stworzyć społeczność wokół marki.

Gdy czasami spojrzę wstecz na drogę, którą przeszłam, wierzę, że mogę wszystko.  Że dzięki wytrwałej pracy każdy może osiągnąć to, czego pragnie. Dlatego stworzyłam „Modę on-line”.

Żeby dzielić się doświadczeniem i wiedzą. Wspierać marki modowe, by odnalazły swoje miejsce i klucz do sukcesu.

Milena Niebrzydowska, ekspert w budowaniu i promocji marek modowych. Wiceprezes Zarządu Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan. Wykłądowca w Viamoda. Twórczyni autorskiego programu wspierającego promocję projektantów i producentów branży odzieżowej oraz programu szkoleniowego „Moda on-line”. Wizjonerka działająca na rzecz rozwoju i edukacji wschodzących firm sektora mody.